TV guide Ramasjang

7. august

  • 06:00
    Ernest & Celestine
  • 06:10
    Rita og Krokodille - Farmors fødselsdag
  • 06:15
    Bamselægen - Lungerne
  • 06:35
    Hey Duggee
  • 06:45
    Superhelten Sprinter Galore
  • 06:50
    Den lille prinsesse
  • 07:00
    Gurli Gris
  • 07:05
    Gurli Gris
  • 07:10
    Simon
  • 07:20
    Morgensang med Ramasjang | Ole Kibsgaard og Rosa
  • 07:30
    Byggemand Bob: Sagnet om den gyldne hammer
  • 08:30
    Zog
  • 08:55
    Vidundervovsen Vaffel
  • 09:10
    Flaskepost fra Stillehavet
  • 09:20
    Min lille hund Mester
  • 09:30
    Jungledyret Hugo
  • 09:55
    Didrik Drage
  • 10:05
    Tib & Tumtum
  • 10:20
    Junglebogen
  • 10:30
    Kasper og Sofie
  • 10:40
    Oda Omvendt
  • 10:55
    Onkel Rejes sørøvershow
  • 11:10
    Sprinter Galore IV - Ko
  • 11:25
    Nana
  • 11:50
    Kiwi & Strit
  • 11:55
    Lille Nørd
  • 12:25
    Ramajetterne
  • 12:45
    Morten Skildpadde
  • 13:10
    Kika og Bob
  • 13:25
    Tree Fu Tom
  • 13:45
    Hr. Skægs hotel - Bruden og den usynlige mand
  • 14:00
    Byttebiksen
  • 14:20
    Gå din vej, Enhjørning
  • 14:30
    Apollos røverhistorier
  • 14:45
    Dora Udforskeren
  • 15:10
    Gurli Gris
  • 15:15
    Gurli Gris
  • 15:20
    Simon
  • 15:25
    Gry og Regnbueriget
  • 15:50
    Ræv og Hare
  • 16:00
    Hørmehunden
  • 16:10
    Gigantosaurus
  • 16:25
    Alvin og de frække jordegern
  • 16:35
    Paw Patrol
  • 17:00
    Emil fra Lønneberg
  • 17:30
    Luk op Luk i - BANGE
  • 17:45
    Op og hop
  • 18:00
    F for får
  • 18:05
    Leon
  • 18:10
    Pax' jordiske eventyr
  • 18:25
    Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
  • 18:35
    Pyjamasheltene
  • 18:50
    Wild Kratts
  • 19:10
    Zorro
  • 19:35
    Svampebob Firkant
  • 20:00
    Balto
  • 21:15
    Godnat - nu går vi i seng
  • 21:30
    Ramasjang sover
  • 23:00
    Ramasjang sover
  • 01:45
    Ramasjang sover
  • 03:50
    Ramasjang sover
  • 04:45
    Ramasjang sover - lidt endnu
  • 05:00
    Søpapegøjernes ø
  • 05:10
    Minisekterne
  • 05:15
    Inui
  • 05:20
    Masha og Bjørnen
  • 05:30
    Ramasjang Mysteriet

8. august

  • 06:00
    Rasmus Klump
  • 06:10
    Rita og Krokodille - Køkkenhaven
  • 06:20
    Bamselægen - Spiserøret
  • 06:35
    Hey Duggee
  • 06:45
    Superhelten Sprinter Galore
  • 06:50
    Den lille prinsesse
  • 07:05
    Gurli Gris
  • 07:10
    Gurli Gris
  • 07:15
    Simon
  • 07:20
    Morgensang med Ramasjang | Katinka og Oda Omvendt
  • 07:30
    Landet for længe siden 6
  • 08:45
    Pyjamasheltene
  • 08:55
    Vidundervovsen Vaffel
  • 09:10
    Flaskepost fra Stillehavet
  • 09:20
    Min lille hund Mester
  • 09:30
    Disney sjov
  • 10:30
    Kasper og Sofie
  • 10:40
    Oda Omvendt
  • 10:55
    Onkel Rejes sørøvershow
  • 11:10
    Sprinter Galore IV - Tivoli
  • 11:25
    Nana
  • 11:55
    Lille Nørd
  • 12:20
    Stop!
  • 12:25
    Mor Muh og Kragen
  • 12:35
    Rita og Krokodille - I biografen
  • 12:40
    Morten Skildpadde
  • 13:05
    Kika og Bob
  • 13:20
    Tree Fu Tom
  • 13:40
    Hr. Skægs hotel - Piloten
  • 13:55
    Brillebjørn
  • 14:05
    Alfons Åberg
  • 14:15
    Cirkeline
  • 14:30
    Peddersen og Findus
  • 14:45
    Ridderprinsessen Nella
  • 15:05
    Gurli Gris
  • 15:10
    Gurli Gris
  • 15:15
    Simon
  • 15:25
    Gry og Regnbueriget
  • 15:45
    Ræv og Hare - Jul
  • 16:00
    Hørmehunden
  • 16:10
    Gigantosaurus
  • 16:20
    Alvin og de frække jordegern
  • 16:35
    Paw Patrol
  • 17:00
    Ramasjang Redder Fuglene | Bamselægen og Isabel dykker ned til 2000 piratfisk
  • 17:25
    Stop!
  • 17:30
    Onkel Rejes sørøvershow
  • 17:45
    Onkel Rejes sørøvershow
  • 18:00
    F for får
  • 18:05
    F for får
  • 18:15
    Pax' jordiske eventyr
  • 18:30
    Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
  • 18:40
    Pyjamasheltene
  • 18:55
    Leon
  • 19:00
    Så er der tegnefilm
  • 19:20
    Zorro
  • 19:45
    Alfons Åberg
  • 20:00
    Den lille prins
  • 21:40
    Godnat - nu går vi i seng
  • 21:50
    Ramasjang sover
  • 23:00
    Ramasjang sover
  • 01:45
    Ramasjang sover
  • 03:50
    Ramasjang sover
  • 04:45
    Ramasjang sover - lidt endnu
  • 05:00
    Søpapegøjernes ø
  • 05:10
    Minisekterne
  • 05:15
    Inui
  • 05:20
    Masha og Bjørnen
  • 05:30
    Ramasjang Mysteriet

9. august

  • 06:00
    Rasmus Klump
  • 06:10
    Rita og Krokodille - Slottet
  • 06:20
    Bamselægen - Tisser om natten
  • 06:35
    Hey Duggee
  • 06:40
    Superhelten Sprinter Galore
  • 06:50
    Den lille prinsesse
  • 07:00
    Gurli Gris
  • 07:05
    Gurli Gris
  • 07:10
    Simon
  • 07:20
    Morgensang med Ramasjang | Martin Brygmann og Sus
  • 07:30
    Albert
  • 08:45
    Pyjamasheltene
  • 08:55
    Vidundervovsen Vaffel
  • 09:05
    Flaskepost fra Stillehavet
  • 09:20
    Min lille hund Mester
  • 09:27
    Hunden Ib - kan godt lide pølser
  • 09:30
    Jungledyret Hugo
  • 09:55
    Didrik Drage
  • 10:05
    Tib & Tumtum
  • 10:20
    Junglebogen
  • 10:30
    Kasper og Sofie
  • 10:45
    Oda Omvendt
  • 10:55
    Onkel Rejes sørøvershow
  • 11:10
    Sprinter Galore IV - Strand
  • 11:25
    Nana
  • 11:50
    Kiwi & Strit
  • 11:55
    Lille Nørd
  • 12:25
    Stop!
  • 12:30
    Mor Muh og Kragen
  • 12:40
    Rita og Krokodille - Stranden
  • 12:45
    Morten Skildpadde
  • 13:10
    Kika og Bob
  • 13:20
    Tree Fu Tom
  • 13:45
    Hr. Skægs hotel - Bageren
  • 14:00
    Brillebjørn
  • 14:05
    Alfons Åberg
  • 14:20
    Cirkeline
  • 14:30
    Peddersen og Findus
  • 14:45
    Ridderprinsessen Nella
  • 15:10
    Gurli Gris
  • 15:15
    Gurli Gris
  • 15:20
    Simon
  • 15:25
    Gry og Regnbueriget
  • 15:45
    Ræv og Hare
  • 16:00
    Hørmehunden
  • 16:10
    Gigantosaurus
  • 16:20
    Alvin og de frække jordegern
  • 16:35
    Paw Patrol
  • 17:00
    Rasmus Klump
  • 17:10
    Rasmus Klump
  • 17:25
    Grumme rim
  • 17:55
    Tre venner
  • 18:00
    F for får
  • 18:05
    Leon
  • 18:15
    Pax' jordiske eventyr
  • 18:30
    Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
  • 18:40
    Pyjamasheltene
  • 18:50
    Wild Kratts
  • 19:15
    Zorro
  • 19:35
    Svampebob Firkant
  • 20:00
    Godnat - nu går vi i seng
  • 20:15
    Ramasjang sover
  • 23:00
    Ramasjang sover
  • 01:45
    Ramasjang sover
  • 03:50
    Ramasjang sover
  • 04:45
    Ramasjang sover - lidt endnu
  • 05:00
    Søpapegøjernes ø
  • 05:10
    Minisekterne
  • 05:15
    Pingu
  • 05:20
    Masha og Bjørnen
  • 05:30
    Ramasjang Mysteriet

10. august

  • 06:00
    Ernest & Celestine
  • 06:15
    Superhelten Sprinter Galore
  • 06:20
    Bamselægen - Forkølet
  • 06:35
    Hey Duggee
  • 06:45
    Den lille prinsesse
  • 06:55
    Simon
  • 07:00
    Gurli Gris
  • 07:05
    Gurli Gris
  • 07:15
    Morgensang med Ramasjang | Bamse og Bamselægen
  • 07:25
    Gigantosaurus
  • 07:35
    Onkel Rejes sørøvershow
  • 08:00
    Oda Omvendt
  • 08:10
    Tib & Tumtum
  • 08:25
    Motor Mille på cirkustur
  • 08:40
    Vilde vidunderlige dyr: Kongeørn på harejagt
  • 08:55
    Vidundervovsen Vaffel
  • 09:05
    Flaskepost fra Stillehavet
  • 09:20
    Min lille hund Mester
  • 09:27
    Hunden Ib - sniger sig ud til en zombie
  • 09:30
    Sprinter Galore IV - Skjul
  • 09:45
    Nana
  • 10:10
    Op og hop
  • 10:20
    Junglebogen
  • 10:30
    Kasper og Sofie
  • 10:45
    Vilde venner
  • 11:05
    Monster Buster
  • 11:20
    Skæg med Ord
  • 11:45
    Alma flytter på landet
  • 11:55
    Lille Nørd
  • 12:25
    Ramajetterne
  • 12:50
    TV AVISEN for dyr - Svindlerkaninen
  • 12:55
    Didrik Drage
  • 13:10
    Kika og Bob
  • 13:20
    Motor Mille og Børnebanden
  • 13:45
    Hr. Skægs hotel - Rockstjernen
  • 14:00
    Byttebiksen
  • 14:20
    Gå din vej, Enhjørning
  • 14:30
    Apollos røverhistorier
  • 14:45
    Dora Udforskeren
  • 15:10
    Gurli Gris
  • 15:15
    Gurli Gris
  • 15:20
    Simon
  • 15:25
    Gry og Regnbueriget
  • 15:45
    Ræv og Hare
  • 16:00
    Hørmehunden
  • 16:10
    Gigantosaurus
  • 16:20
    Alvin og de frække jordegern
  • 16:35
    Paw Patrol
  • 17:00
    Velkommen i 0.A
  • 17:05
    Velkommen i 0.A
  • 17:17
    Første skoledag
  • 17:20
    Storm starter i skole
  • 17:30
    Sprinter Galore III - Skolestart
  • 17:50
    Sikker & Søn
  • 18:00
    F for får
  • 18:05
    Leon
  • 18:15
    Pax' jordiske eventyr
  • 18:30
    Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
  • 18:40
    Pyjamasheltene
  • 18:50
    Wild Kratts
  • 19:15
    Zorro
  • 19:35
    Svampebob Firkant
  • 20:00
    Godnat - nu går vi i seng
  • 20:15
    Ramasjang sover
  • 23:00
    Ramasjang sover
  • 01:45
    Ramasjang sover
  • 03:50
    Ramasjang sover
  • 04:45
    Ramasjang sover - lidt endnu
  • 05:00
    Søpapegøjernes ø
  • 05:10
    Minisekterne
  • 05:15
    Pingu
  • 05:20
    Masha og Bjørnen
  • 05:30
    Ramasjang Mysteriet